امروز : پنج شنبه, 19 تیر 1399
» » بدهی ۱۰۰ میلیارد تومانی مشترکان گلستانی به شرکت برق گلستان
[not-category=1,2,3,4,5,6,7,8,9,10]
» » بدهی ۱۰۰ میلیارد تومانی مشترکان گلستانی به شرکت برق گلستان

 مدیر عامل شرکت توزیع برق منطقه گلستان گفت: پس از شیوع کرونا ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی از سوی مشترکان خانگی، اداری و صنعتی استان انباشت شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گلستان ، علی اکبر نصیری عصر سه شنبه در نشست خبری به مناسبت ۱۹ خرداد روز مدیریت مصرف انرژی اظهار کرد: بدهی مشترکان شرکت در اسفندماه سال گذشته کمتر بود اما با شیوع کرونا و مهلت دو ماهه ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی مشترکان خانگی، اداری، صنعتی و کشاورزی گلستان انباشت شده است.

وی با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از درآمدهای شرکت از محل فروش برق است، ضمن تأکید بر مدیریت مصرف برق از مشترکان خواست نسبت به پرداخت قبوض اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان ادامه داد: ضمن تشکر و قدردانی از مردم فهیم استان گلستان در جهت مدیریت مصرف برق که این نیز باعث شد در تابستان سال گذشته در جهت رفاه حال مردم ، تابستان بدون خاموشی را داشته باشیم و امسال هم دست نیاز بسوی شما دراز می کنیم تا با کمک هم انشاله امسال را هم بدون خاموشی سپری کنیم.

وی اضافه کرد :سال گذشته مشترکان گلستانی با مدیریت مصرف ۷۰ مگاوات صرفه‌جویی برق داشتند که از این محل ۷۰۰ میلیارد تومان به استان تخصیص یافت.

وی با بیان اینکه مصرف برق استان در شرایط عادی حدود ۳۷۵ تا ۴۰۰ مگاوات است، اضافه کرد: چهارشنبه گذشته رکود مصرف برق امسال زده شد و ۹۲۴ مگاوات برق مصرف شد.

نصیری با این توضیح که برای مدیریت مصرف برق در استان با بخش‌های مختلف صنعتی، اداری و کشاورزی تفاهم‌نامه امضاء کرده‌ایم، تصریح کرد: امسال هم پیش بینی می‌کنیم با مدیریت مصرف و تغییر ساعت کاری ادارات بتوانیم ۱۰۰ مگاوات برق در استان صرفه جویی کنیم.

وی با اشاره به فرسودگی شبکه برق گلستان گفت: برای نوسازی شبکه کنونی توزیع برق استان نیازمند تخصیص هزار میلیارد ریال اعتبار هستیم و این در حالی است که اعتبار سال قبل استان در این بخش ۳۰۰ میلیارد ریال بود.

نصیری بیان کرد: بیشتر فرسودگی شبکه توزیع مربوط به شمال و شرق استان است.

به گفته وی برای حل مشکل ضعف ولتاژ برق گنبدکاووس، سرمایه گذار بخش خصوصی شناسایی شده و با تولید ۱۵۰ مگاوات برق، این مشکل تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

وی اعمال تعرفه ۳ گرمسیری برای گنبدکاووس را از دلایل افزایش مصرف برق از سوی مشترکان و در نتیجه ضعف ولتاژ برق این شهرستان اعلام کرد.

به گفته وی در استان هفت هزار کیلومتر طول شبکه برق متوسط، هفت هزار کیلومتر طول شبکه قوی با ۱۵ هزار دستگاه ترانس فعال وجود دارد.

نصیری در خصوص میزان بدهی مشترکان برق در استان افزود: مشترکان گلستان هزار میلیارد ریال به شرکت برق بدهکارند که شیوع کرونا و دادن مهلت پرداخت به مشترکان، انباشت این بدهی را بیشتر کرد.

شرکت توزیع نیروی برق گلستان افزون بر ۶۱۷ هزار مشترک دارد که بیشتر آنها مشترکین خانگی هستند 

 بدهی ۱۰۰ میلیارد تومانی مشترکان گلستانی به شرکت برق گلستان

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.